Pytania i odpowiedzi

Jaka jest najlepsza pora dnia na przyjmowanie preparatu Centrum?

Zaleca się zażywanie Centrum podczas posiłków, gdyż zawiera również witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (witamina A, D, E oraz K), które są lepiej przyswajalne dzięki zawartości tłuszczu w pokarmach spożywanych w trakcie posiłków. Nie jest to jednak warunkiem bezwzględnie koniecznym.

Mogą więc Państwo zażywać tabletki Centrum również pomiędzy posiłkami.

Czy produkty Centrum zawierają gluten?

Wszystkie produkty Centrum są produktami bezglutenowymi. 

Czy produkty Centrum zawierają laktozę?

Żaden z produktów Centrum nie zawiera laktozy ani fruktozy:

  • Centrum od A do Z
  • Centrum Base
  • Centrum Ona
  • Centrum On
  • Centrum Junior

Czy mogę bez obaw zażywać Centrum przez dłuższy czas/przez kilka tygodni/miesięcy?

Mogą Państwo zażywać produkty Centrum przez dłuższy czas w celu uzupełnienia diety. Brak jest ograniczeń dotyczących czasu ich zażywania.

Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej. Zróżnicowana i zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są bardzo ważne. Suplementów diety nie należy stosować jako substytutu (zamiennika) zróżnicowanej diety.

Zawartość niektórych składników w produktach Centrum jest wyższa niż Referencyjna Wartość Spożycia (RWS). Z czego to wynika?

Produkty Centrum są klasyfikowane jako suplementy mające na celu uzupełnienie diety. Zawartość przekraczająca 100% RWS nie powinna budzić niepokoju, ponieważ ilości witamin i minerałów w naszych produktach są bezpieczne i nie przekraczają górnego tolerowanego poziomu spożycia (UL). Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej naszych produktów. Zróżnicowana i zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są bardzo ważne.

Czy produkty Centrum mogą powodować gromadzenie określonych substancji w organizmie?

Naturalną właściwością witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, np. witaminy D lub K, jest ich odkładanie w organizmie, a dokładniej w tkance tłuszczowej. 

Jak długo produkty Centrum są przydatne do spożycia? Czy mogę je zażywać także po upływie daty przydatności do spożycia?

Do momentu upływu wydrukowanej na opakowaniu daty przydatności do spożycia gwarantujemy, iż jakość produktu nie ulegnie zmianie, a jego właściwości pozostaną niezmienione. 

Tabletki do połykania są dla mnie zbyt duże. Czy mogę je rozdrobnić lub przeżuć?

Mogą Państwo przekroić tabletki na pół, dzieląc je według zaznaczonej linii, tak aby łatwiej się je połykało. Mogą również Państwo rozdrobnić je przy użyciu moździerza. Mogą Państwo zażywać tak rozdrobnione tabletki z dodatkiem niewielkiej ilości soku owocowego lub jogurtu.

Czy produkty Centrum zawierają substancje pochodzenia zwierzęcego? Czy tabletki są wytwarzane z żelatyny zwierzęcej (wołowej lub wieprzowej)?

Produkty Centrum zawierają dodatki pochodzenia zwierzęcego. Wszystkie produkty Centrum zawierają żelatynę wołową i (lub) wieprzową.

Od jakiego wieku produkty Centrum Junior można stosować u dzieci?

Od 4. roku życia.

Od jakiego wielu możliwe jest zażywanie normalnych tabletek Centrum od A do Z?

Od 18. roku życia.